Дата: 12.05.2022 11:46

№ 383 від 26 квітня 2022 року

Про надання грифа «Рекомендовано
Міністерством освіти і науки України»
модельним навчальним програмам для
спеціальних закладів загальної середньої освіти
для дітей з особливими освітніми потребами

Відповідно до підпункту 3 пункту 5, пункту 6, абзацу другого пункту 7, пункту 8 Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 20 липня 2020 року № 931, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2020 року за № 1119/35402 (зі змінами), ураховуючи лист Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» від 20.04.2022 № 22.1/10-466 та рішення експертної комісії зі спеціальної педагогіки (протокол № 1 від 18 квітня 2022 року), НАКАЗУЮ:

1. Надати гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» модельним навчальним програмам для спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами згідно з додатком.

2. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.

Міністр                               Сергій Шкарлет

до наказу Міністерства освіти і науки України
від 26.04.2022 № 383

Перелік модельних навчальних програм для спеціальних закладів загальної
середньої освіти для дітей з особливими освітніми потребами,
яким надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України»

1. Модельна навчальна програма «Українська мова» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Пономаренко Н. В., Тороп К. С., Ярмола Н. А.).

2. Модельна навчальна програма «Математика» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Прохоренко Л. І., Тороп К. С., Біневич І. В.).

3. Модельна навчальна програма «Технології (обслуговуюча праця)» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Дорошенко Н. М., Тороп К. С., Ярмола Н. А., Терещенко В. В., Швець Н. М.).

4. Модельна навчальна програма «Технології (квітникарство)» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Скакодуб Т. С., Тороп К. С., Василенко Н. А.).

5. Модельна навчальна програма інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Василенко Н. А., Трикоз С. В., Калюкова Ж. С.).

6. Модельна навчальна програма «Фізична культура» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Прибєга О. М., Василенко Н. А., Лапін А. В., Різченко А. В.).

7. Модельна навчальна програма «Інформатика» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Трокай Т. М., Лапін А. В., Ляшенко В. В.).

8. Модельна навчальна програма «Вступ до історії України та громадянської освіти» для 5-6 класів спеціальних закладів загальної середньої освіти для дітей із порушеннями інтелектуального розвитку (авт. Косенко Ю. М.).

Генеральний директор директорату дошкільної,
шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти                                      Олег Єресько

програми накази МОН

Освіта.ua