«Освіта Новогродівської міської територіальної громади в умовах воєнного часу: виклики, рішення, реалізація»

Дата: 28.08.2023 07:28

23 серпня 2023р. було розпочато триденну роботу Серпневого освітянського форуму Новогродівської міської територіальної громади, який мав на меті формування  єдиного  підходу  до питань забезпечення якості освіти 2023/2024 навчального року, презентування   найкращих  практик організації дистанційного навчання в школах громади,   визначення шляхів  забезпечення наступності між дошкільної освітою та НУШ у світлі прийнятого нового Державного стандарту дошкільної освіти,  презентація  кращих  практик психологічного  супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного часу.

У перший день Форум об’єднав більше 150 освітян громади в дистанційному форматі. Пленарне засідання розпочалося вітальними словами Алли Борковець, начальника відділу освіти м. Новогродівка, яка відзначила здобутки педагогічних колективів закладів освіти громади та окреслила основні вектори діяльності у новому 2023-2024 навчальному році.

Ніна Інякіна, головний спеціаліст відділу освіти, особливу увагу звернула на необхідність нівелювання освітніх втрат з урахуванням рекомендацій Державної служби якості освіти та важливості підвищення якості дистанційного навчання.

Світлана Калугіна, головний спеціаліст відділу освіти з питань дошкільної освіти, зосередила увагу присутніх на необхідності спрямувати зусилля педагогів ЗДО на організацію освітнього процесу  в дистанційному форматі, забезпечити безперервність навчання і розвитку дітей дошкільного віку.

Про цифровізацію, як ключовий фактор удосконалення якості освіти,  Школу розвитку інформаційно-цифрової компетентності педагога «Цифровий вояж», розповіла консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Ірина Мироненко.

Цікаво реалізовані  проєкти презентували Новогродівський  ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7 «Віртуальна учительська як засіб мережевої взаємодії» (заступник директора ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 7  Олена Вахрамєєва), Новогродівський  ЗЗСО І-ІІІ ст. № 10 ім. Тараса Шевченка «Створення психологічно-безпечного освітнього простору в умовах правового режиму воєнного часу», посібник для педагогів» (психолог ЗЗСО І-ІІІ ст. № 10 ім. Тараса Шевченка Тетяна Педик), Новогродівський ЗЗСО І-ІІ ст. № 9 «Організація інклюзивного простору в школі» (заступник директора ЗЗСО І-ІІІ ст. № 9 Юлія Гульчевська).

Упродовж другого і третього дня Форуму, 24 та 25 серпня,  працювали секції професійних спільнот учителів-предметників, бібліотекарів, психологів, працівників закладів дошкільної освіти. Основна увага була зосереджена на практичних аспектах формування ключових компетентностей здобувачів освіти на уроках, цифровий контент супроводу освітнього процесу.

Спікери секцій презентували матеріали дидактичних кейсів, цікаві ідеї інтегрованих уроків, уроків з елементами STEM-освіти, та багато іншого.

Форум завершено! Відділ освіти висловлює щиру подяку спікерам та учасникам Форуму за активну участь, цікаві ідеї, досвід і професіоналізм.