Педагог за кордоном і працює дистанційно: хто заповнює журнал, видасть табелі, оформить особові справи

Дата: 14.04.2022 12:24

На ваші запитання відповідає Олена Святенко, заступник директора департаменту — начальник управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України

Якщо педагог, який є класним керівником, працює дистанційно за кордоном, то хто робить записи про зміст проведених уроків і домашнє завдання в журналі, хто виставляє оцінки учням у журналі, хто виставлятиме оцінки за семестр і рік, хто оформлятиме і видаватиме дітям табелі, хто оформлятиме особові справи учнів?

Відповідно до пункту 11 розділу ІІ Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 08.09.2020 № 1115, облік навчальних занять і результатів навчання учнів під час дистанційного навчання здійснюється відповідно до законодавства (у класному журналі, свідоцтвах досягнень). За рішенням педагогічної ради для організації дистанційного навчання у закладі освіти можуть використовувати електронний розклад занять, електронний класний журнал / щоденники.

Заповнення Класного журналу в паперовій формі, а також оформлення особових справ учнів може відбуватися після повернення вчителя з-за кордону. Табелі може видати інший вчитель, якого визначить керівник закладу освіти. Але зазначені питання мають бути врегульовані рішенням керівника (наказом), яке приймається відповідно до статті 23 Закону України «Про освіту» в межах гарантованої державою академічної, організаційної, фінансової і кадрової автономії закладів освіти.