Безпека життєдіяльності

Твоя безпека

Інформація щодо адекватного та своєчасного реагування на кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури України

Відповідно до Закону України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» та з метою забезпечення безперебійного функціонування стратегічних об’єктів держави, які надають послуги в різних секторах критичної інфраструктури в умовах здійснення російською федерацією агресії проти України, врай необхідно консолідувати зусилля щодо адекватного та своєчасного реагування на кібератаки на об’єкти критичної інфраструктури України, зокрема шляхом використання спроможностей Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT[1]UA, функціонування якої забезпечується Держспецзв’язку.

Контактні дані, за якими може здійснюватися інформування:
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події України - CERT-UA електронна поштова адреса сеrt@сеrt.gov.ua, або через форму повідомлення про кіберінцидент, що розташована на сайті https://cert.gov.ua

ПЕРЕЛІК категорій кіберінцидентів

Наказ Державного центру кіберзахисту Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України ЧИТАТИ

ПРАВИЛА обміну інформацією про кіберінциденти

Інструкції з використання RSS ЧИТАТИ

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

Щодо блокування Telegram каналів, YouTube каналів, Instagram профілів, Facebook груп, які розповсюджують дезінформацію, а також інформацію щодо місць дислокацій ЗСУ, просимо повідомляти до чат-боту Департаменту кіберполіції Національної поліції України

Відомості щодо місць дислокації, пересування, обсягів військової техніки та особового складу окупанта, просимо надати до чат-боту Служби безпеки України
Обовязково вказуйте географічні координати розташування супротивника. Вказані відомості будуть негайно передані до Штабу Збройних Сил України. Надана Вами інформація буде використана для нанесення удару по супротивнику.

ВИКОРИСТАНА ІНФОРМАЦІЯ З САЙТУ CERT-UA

Що має бути в рюкзаку учня для безпечного навчання в умовах пандемії COVID - 19

Безпека життєдіяльності

Безпека життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил. Основні види життєдіяльності в закладі освіти – це праця, навчання, гра, творчість. Під час перебування в навчальному закладі потрібно усвідомлювати наслідки своїх дій, щоб не створити небезпечну ситуацію, виробивши відчуття особистої безпеки та безпеки оточення; розуміти те, що безпека, перш за все, залежить від кожної людини, її ставлення до навколишнього середовища та інших людей. Обставинами та причинами типових нещасних випадків, що сталися в навчальних закладах за останні роки, є: травмування внаслідок протиправних дій інших осіб (бійки між учнями під час перерв у коридорах, на вулиці); невиконання учнями правил безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в спортивному залі чи на майданчику; невиконання школярами інструкцій з безпеки життєдіяльності (бігання по коридорах під час перерв, дитячі пустощі під час прийоми їжі в їдальні).

Виконання вимог інструкцій, нормативних актів з безпеки життєдіяльності, правил безпечної роботи під час навчально-виховного процесу, співпраця з адміністрацією навчального закладу щодо створення безпечних умов для навчання є запорукою безпеки вас та інших.

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці школярів до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я. Отже, виховання здорового покоління, зі сформованою культурою безпечної поведінки, із засвоєним алгоритмом дій в умовах конкретної надзвичайної ситуації - одне з пріоритетних завдань, яке поставлене сьогодні  перед освітою.